Wczytuję dane...
Model: Dragon 6328
Kod producenta: 6328
Waga produktu: 1.2 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 0089195863294
Producent: Dragon

Dragon 6328 WWII German Pz.Kpfw.VI Tiger I Early Production 501 abt Operation Ochsenkopf 1/35

Skala 1:35

Plastikowy model do sklejania. Nie zawiera kleju ani farb.

PzKpfw VI Tiger (Panzerkampfwagen VI Tiger, SdKfz 181, potocznie Tygrys) to niemiecki czołg ciężki z okresu II wojny światowej. Został uzbrojony w armatę kalibru 88 mm. Po I wojnie światowej w Niemczech tworzono projekty ciężkich czołgów już od połowy lat 20, lecz dopiero w 1937 roku zaczęto prace nad przyszłym ‘Tygrysem’. Do konkursu na nowy czołg ciężki Niemiec początkowo zaangażowały się firmy MAN, Daimler-Benz oraz Henschel, jednakże w 1939 roku dołączyło do nich Porsche. Ostatecznie w konkursie pozostał Henschel i Porsche.

W trakcie II wojny światowej okazało się konieczne wybudowanie pojazdu zdolnego niszczyć nowe radzieckie czołgi, po tym jak zauważono, że pancerz niemieckich PzKpfw III oraz PzKpfw IV jest z łatwością przebijany przez T-34, które bez problemu je niszczyły. Wtedy odkryto również, że działo przeciwlotnicze Flak 36 kal.88 mm wykazuje się niezwykłą skutecznością w niszczeniu T-34. Niemcy postanowili więc stworzyć czołg ciężki wyposażony w tę właśnie armatę i w taki sposób narodził się pomysł na czołg PzKpfw VI Tiger. Czołg typu ‘Tygrys’ przyjął swój pierwotny kształt w kwietniu 1942 roku, kiedy powołano komisję, aby oceniła konkursowe prototypy. Na terenie jednostki wojskowej w Kętrzynie zaprezentowano i przetestowano modele firm Porsche i Henschel. Testy wykazały spore różnice w osiągach i manewrowości pojazdów na niekorzyść Porsche. W maju powtórzono próby na poligonie w mieście Berka. Okazało się, że czołg Henschla, opracowany pod kierownictwem Erwina Adersa[2], nadal wykazywał przewagę nad zbyt awaryjnym prototypem Porsche. Zwycięski projekt (Henschel) otrzymał oznaczenie SdKfz 181 Panzerkampfwagen VI ‘Tiger’ Ausf. H1 (później, po wprowadzeniu czołgów Tiger II, zmieniono oznaczenie na Ausf. E).

The Tiger I was a German heavy tank of World War II that operated beginning in 1942 in Africa and in the Soviet Union, usually in independent heavy tank battalions. It gave the German Army its first armoured fighting vehicle that mounted the 8.8 cm KwK 36 gun (derived from the 8.8 cm Flak 36). 1,347 were built between August 1942 and August 1944.[12] After August 1944, production of the Tiger I was phased out in favour of the Tiger II.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...