Wczytuję dane...
Model: Aoshima 06499
Kod producenta: 06499
Waga produktu: 0.45 kg
Sprzedanych produktów: 0
Producent: Aoshima

Aoshima 06499 Kawasaki GPZ900R NINJA '85 1/12

Plastikowy model motocykla do sklejania. Zestaw modelarski nie zawiera kleju ani farb.

Kawasaki GPZ900R Ninja to motocykl sportowy produkowany przez japońską firmę Kawasaki w latach 1984-2003. Jest to motocykl legenda, który wprowadził na rynek rewolucyjne rozwiązania techniczne i stylistyczne, a jednocześnie zapoczątkował kategorię "supersportów".

GPZ900R Ninja był wyposażony w czterosuwowy, czterocylindrowy silnik o pojemności 908 ccm, generujący moc około 115 KM i moment obrotowy wynoszący około 99 Nm. Moc była przekazywana na koło tylnie poprzez pięciobiegową skrzynię biegów. Motocykl ten był wyposażony w innowacyjne dla tamtych czasów rozwiązania techniczne, takie jak zmienny układ zaworowy, który pozwalał na uzyskanie lepszych osiągów przy jednoczesnym obniżeniu zużycia paliwa, czy system regulacji podniesienia zaworów, który zwiększał elastyczność silnika.

GPZ900R Ninja wyróżniał się również charakterystycznym designem, który był inspirowany samolotami myśliwskimi. Cechą charakterystyczną były asymetryczne reflektory oraz aerodynamiczna owiewka, która zapewniała optymalne właściwości jezdne i zmniejszała opory powietrza. Motocykl ten był również wyposażony w hamulce tarczowe z przodu i z tyłu oraz w zawieszenie typu Uni-Trak, które zapewniało stabilność i trzymanie drogi.

GPZ900R Ninja okazał się wielkim sukcesem rynkowym i ustanowił nowe standardy w segmencie supersportów. W kolejnych latach Kawasaki kontynuowało produkcję modelu GPZ, wprowadzając różne udoskonalenia i modyfikacje. GPZ900R Ninja jest dziś uznawany za kultowy motocykl i jest bardzo ceniony przez miłośników motoryzacji.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...