Wczytuję dane...
Model: Master AM-72-164
Kod producenta: AM-72-164
Waga produktu: 0.01 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 5904305508573
Producent: Master

Master AM-72-164 to precyzyjnie wykonany długi, prosty wysięgnik sondy tankowania w locie, przeznaczony do modeli Douglas A-4 Skyhawk w skali 1/72. Jest to wersja stosowana w popularnych wariantach A-4E, A-4F oraz dwumiejscowych TA-4F i TA-4J, szeroko używanych przez US Navy, US Marine Corps oraz siły zbrojne sojuszników m.in. Izraela, Argentyny i Singapuru.

Ten typ sondy montowany był z prawej strony nosa kadłuba i stał się standardem w Skyhawkach od połowy lat 60., umożliwiając im tankowanie w powietrzu z użyciem systemu „kosz i sonda”, co znacząco zwiększało ich zasięg operacyjny – szczególnie podczas misji pokładowych i szkoleniowych.

Zestaw Master AM-72-164 oferuje:

  • toczoną z mosiądzu, jednoczęściową sondę tankowania, odwzorowaną z zachowaniem pełnej zgodności z oryginałem,

  • dedykowane dopasowanie do modeli Skyhawków A-4E/F i TA-4F/J w skali 1/72 (np. Hasegawa, Airfix, Italeri, Hobby Boss),

  • łatwy montaż – bez potrzeby dodatkowej obróbki,

  • wytrzymały materiał zapewniający trwałość i dokładność na lata,

  • idealny do realistycznych modeli w malowaniach US Navy z okresu wojny w Wietnamie, Zimnej Wojny lub szkoleń TOPGUN.

Ten detal to świetny sposób na wzbogacenie Twojego modelu o element zgodny z rzeczywistą konfiguracją bojową lub szkoleniową Skyhawka – zarówno w wersji jedno-, jak i dwumiejscowej.

Polecamy